Marketingowe Wsparcie Biznesu RIKONA

Walka o słowo kluczowe Pozycjonowanie Warszawa


Przebicie się w organicznych wynikach Google na pozycjonowanie Warszawa, to nie tylko większy ruch i możliwość pozyskiwania klientów. To przede wszystkim prestiż i potwierdzenie umiejętności SEO.

Czy bez oceanu pieniędzy, da radę powalczyć przeciwko dużym graczom? Sprawdźmy to!

CEL DZIAŁANIA:
Przebicie się na słowo kluczowe POZYCJONOWANIE WARSZAWA w 16 miesięcy.
walka kocurów marketingu
1366 zł
max. msc. budżet na pozycjonowanie
16 msc.
Czas na realizację celu
TOP 10
na frazę pozycjonowanie Warszawa
cel case study

Problem z walką o pozycjonowanie Warszawa?


Frazę pozycjonowania Warszawa oblegają agencje z ogromnymi budżetami na marketing. To słowo kluczowe ma możliwość pozyskiwania dużej liczby klientów z Warszawy, więc trwa tam zacięta walka.

Miesięczny maksymalny budżet na działania wynosił 1366 zł netto (na całe pozycjonowanie, a nie tylko na frazę pozycjonowanie Warszawa). Trzeba więc się mocno nagimnastykować, żeby osiągnąć cel w wyznaczonym czasie.

Zastosowane rozwiązania


Została odpalona podstrona pod kątem frazy pozycjonowanie Warszawa. Dopieszczona pod kątem treści, elegancko podlinkowana wewnętrzne. Dodatkowo został odpalony na stronie case study, który był regularnie aktualizowany (kocurowa ilość solidnie dopakowanej treści).

Co miesiąc szło delikatne linkowanie zewnętrzne i pozostało cierpliwie czekać na wyniki.


1
Stworzenie i zoptymalizowanie podstrony usługowej na frazę pozycjonowanie Warszawa.
2
Stworzenie case study, w którym również ostro cisnęliśmy z treścią pod kątem pozycjonowania w Warszawie (mega potężna kanibalizacja słów kluczowych, ale taki był cel).
3
Przeniesienie całej zawartości case study na podstronę usługową + przekierowanie 301 z case study na usługę. Koniec z duplikacją treści, a podstrona usługowa stała się mega rozbudowana pod kątem fraz związanych z pozycjonowaniem Warszawa.
4
Ogarnięto linkowanie wewnętrzne i co miesiąc pozyskiwano linki zewnętrzne do stworzonej podstrony.

Miało być 16 miesięcy, a po niecałych 7 miesiącach udało się przebić na pozycjonowanie Warszawa do TOP 10.

Pozycjonowanie Warszawa w TOP 10

Poczekaliśmy z otwarciem szampana do 10 miesiąca. Wtedy została przerzucona treść z case study do podstrony z usługą i poszło przekierowanie 301. Od razu widać kiedy Google załapało to działanie po mocnym skoku w pozycjach.

Zrzut pozycji na pozycjonowanie Warszawa

Obecnie na ¨pozycjonowanie Warszawa” strona Lembicz.pl (blog założyciela marki RIKONA), utrzymuje się w TOP 10. W swoim czasie powalczymy o 1 pozycję, bo to już będzie wisienka na prestiżowym torcie . Oczywiście bez astronomicznego budżetu się przebijemy, bo spryt jest ważniejszy od zasobności portfela 🙂 .

Realizacja celu krok po kroku


Zobacz jak krok po kroku wyglądało przebicie się do TOP 10 na pozycjonowanie Warszawa.

1. Stworzenie podstrony usługowej i nafaszerowanie jej treścią pod kątem frazy pozycjonowanie Warszawa.

2. Wdrożyliśmy linkowanie wewnętrzne do stworzonej podstrony usługowej w obrębie całej domeny.

3. Stworzenie i regularne aktualizowanie treści w case study, które również zostało nafaszerowane pod kątem słowa kluczowego pozycjonowanie Warszawa.

4. Pozyskiwanie linków zewnętrznych na podstronę usługową i case study (po równo, żeby zobaczyć co lepiej chwyci na pozycjonowanie Warszawa).

5. TOP 10 osiągnięte po niecałych 7 miesiącach działań, ale jeszcze praca nie została skończona.

6. Przerzucenie treści z case study do podstrony usługowej + przekierowanie 301. W 10 miesiącu działań udało się przebić do TOP 5 na ”pozycjonowanie Warszawa”.

efekt case study

Podsumowanie case study


To była czysta frajda. ZERO OGRANICZEŃ odnośnie modyfikacji i wdrożonych działań na stronie. Ocean pieniędzy nie był potrzebny. Wystarczą umiejętności i odrobina sprytu.

Od poza TOP 100 do TOP 10 wyszło 21 856 9 562 zł netto + poprawiła się oczywiście cała widoczność strony, a nie tylko fraza ”pozycjonowanie Warszawa”:

efekt skutecznego pozycjonowania w czasie

Czy to fajny efekt przy budżecie 1366 zł netto msc. przez niecałe 7 miesięcy pozycjonowania? Naszym zdaniem TAK 🙂 .

Zakładane było 16 miesięcy. Udało się po niecałych 7 miesiącach przebić do TOP 10, a w 10 miesięcy dostać do TOP 5.

 

ROI (return on investment czyli zwrot z inwestycji) wyniósł ponad 1400% biorąc pod uwagę tylko czas przebicia się do TOP 10, a więc 7 miesięcy.

P.S Braliśmy tylko pod uwagę klientów pozyskanych z formularza kontaktowego na podstronie z usługą ”pozycjonowanie Warszawa”. Gdybyśmy policzyli ile w tym okresie udało się pozyskać klientów na wszystkie usługi, to zwrot z inwestycji byłby dużo większy.

Potrzebujesz skutecznego pozycjonowania strony?


Chcesz mieć wartościowy ruch organiczny z wyszukiwarki Google? Mieć stronę widoczną na słowa kluczowe generujące bezpośrednio i pośrednio zysk dla Twojej marki? Jeżeli Marketingowe Wsparcie Biznesu RIKONA zdecyduje się z Tobą współpracować, to właśnie tak będzie.


Oferta na pozycjonowanie
2022 Rikona sp. z o.o. | Wszelkie prawa zastrzeżone
crossmenu